Print

Current Rolling Rankings C1s & C2s

Posted in Rankings

Best 3
Pos Name Club Class Age Races Points
1 Rachel Houston Pinkston Panthers WC1 U23 5 6400
2 Zara Montgomery Breakout WC1 U14 5 6000
2 Emily Longstaff Duddon WC1 U23 4 6000
4 Lydia Oxtoby Leighton Buzzard WC1 S 1 2000
4 Isla Kelly CR Cats WC1 U18 1 2000
4 Amy Freeman Paeksup WC1 S 1 2000
7 Sophie Ogilvie CR Cats WC1 U18 1 1928
8 Emma Scorrer Newcastle Uni WC1 U23 1 1509
9 Kayley Barnes Newcastle Uni WC1 U23 1 1438
1 Ryan Hunt Forth MC1 U23 15 6600
2 Andrew Houston Pinkston Panthers MC1 U23 3 6175
3 Phillip Brown Hamble Sea Scouts MC1 V45 6 6000
3 Dave Williams Notts Uny MC1 V55 6 6000
5 Peter Goode HPPCC MC1 V55 4 5405
6 Andy Longstaff Duddon MC1 V50 3 5024
7 Jim Wallis Pinkston Panthers MC1 V40 3 4837
8 William Fotheringham Strathallen MC1 U18 2 4331
9 Nicholas Bennett Newcastle Uni MC1 S 2 3972
10 Daniel Leicester Newcastle Uni MC1 U23 2 3683
11 John Simpson Song of the paddle MC1 V50 2 2328
12 Raoul Chappell Seren Dwr MC1 U23 1 2006
13 Tom Barnard Paddlesport Racing CC MC1 V55 1 2000
13 Ross Pearton LVPC MC1 V60 1 2000
13 Paul Harwood Liverpool MC1 V40 1 2000
13 Nicky Cresser Nottingham KC MC1 V35 1 2000
13 Colin Smith Chester MC1 S 1 2000
13 Chris Blacker Southampton CC MC1 V35 1 2000
13 Andrew Chrowhurst Newcastle Uni MC1 U23 1 2000
13 Andrew Akhurst Hamble Sea Scouts MC1 V50 1 2000
21 Seb Tyerman Newcastle Uni MC1 U23 1 1972
22 George Oliver NKC MC1 V45 1 1927
23 Andrew Crowhurst Newcastle Uni MC1 U23 1 1906
24 Mike Brown Pinkston Panthers MC1 U23 1 1818
25 Derek Freeman PeakSup MC1 V45 1 1791
26 Jay Endean Newcastle Uni MC1 U23 1 1773
27 Andy Oughton Paddle Plus MC1 V60 1 1750
28 Deke Moran Saltwalk MC1 V35 1 1737
29 Glyn Smith Saltwalk MC1 V40 1 1704
30 Paul Anderson Strathallan MC1 V40 1 1673
31 Peter Halliwell Song of the Paddle MC1 V75 1 1670
32 Tom Hughes Peaksup MC1 S 1 1590
33 Tom Ironmonger Saltwalk MC1 S 1 1504
34 Stewart Pitt Pinkston Panthers MC1 V50 1 1386
35 Tom Randerson HPPCC MC1 V50 1 1286
1 Amber Rudge/Nicola Rudge Burton Phoenix / Burton phonei WC2 S 3 5851
2 Rachel Houston/Louise Revell Breadalbane / Pinkston Panther WC2 U23 2 4400
3 Zoe Bell/Sue Bell Winchester & District CC WC2 S 1 2000
3 Kayley Barnes/Emma Scorror Newcastle Uni / Newcastle Uni WC2 U23 1 2000
3 Gilly Mara/Kate Parkinson Royal Lem / Royal Lem WC2 V35 1 2000
3 Emily Longstaff/Tiegan Sanderson Duddon WC2 U23 1 2000
3 Barbara Jaggs/Lorrie Parnell Poole Harbour CC/Poole Harbour CC WC2 S 1 2000
1 Mick Nadal/Kath Nadal NKC / NKC MXC2 V60 5 6000
2 Andy Longstaff/Tiegan Sanderson Duddon/Duddon MXC2 S 3 5951
3 Jane Burren/Bob Mawson Pennine MXC2 S 2 4000
4 Juliet Wells/John Simpson Song of the paddle / Song of t MXC2 V50 2 3098
5 Sheila Worth/Simon Maunder Winchester & District CC MXC2 V50 1 2000
5 Scott Wilson/Emily Longstaff Duddon / Duddon MXC2 S 1 2000
5 Katy Hall/Zac Smith MXC2 S 1 2000
5 Chloe Glendenning/Ryan Dodd Hexham/Hexham CC & Geenstar CC MXC2 1 2000
9 Nicola Rudge/Richard Roberts Butron Pheonix / Burton Phoeni MXC2 V55 1 1770
10 Nicola Rudge/Adrian Roberts Burton Phoenix / Burton Phoeni MXC2 S 1 1736
11 June Champion/Chris Champion HPPCC / HPCC MXC2 S 1 1682
12 Grant Anderson/Isla Anderson NKC / Newark Racers MXC2 S 1 1619
1 Mike Rees-clark/Ryan Hunt Forth CC / Basingstoke MC2 S 5 6600
2 Tom Brown/Phillip Brown Hamble Sea Scouts MC2 S 3 6000
2 Martin Bell/Chris Fawcett Winchester & District CC MC2 V40 5 6000
4 Daniel Leicester/Nicholas Bennett Newcastle Uni / Newcastle Uni MC2 S 2 3994
5 Steve McEleney/Scott McEleney Paddlesport Racing CC MC2 S 1 2000
5 Snapper Woody/Callum Longshaw NKC / NKC MC2 S 1 2000
5 Jamie McGee/Luca McGee MC2 S 1 2000
5 Ethan Smith/Philip Brown Hamble Sea Scouts MC2 S 1 2000
5 Arthur Jacques/Murray Robb Crcats MC2 U12 1 2000
5 Anthony Magrath/Paul Tennant Paddleplus / Paddle Plus MC2 V35 1 2000
5 Andy Longstaff/Alex Mazur Duddon MC2 S 1 2000
5 Andrew Crowhurst/Seb Tyerman Newcastle Uni / Newcastle Uni MC2 S 1 2000
5 Adam Evans/Woody Snapper / NKC MC2 S 1 2000
14 John Simpson/Brendan Cunnie Song of the paddle / Song of t MC2 V50 1 1869
15 Colin Knowles/Ben Felthan Song of the paddle / Song of t MC2 V35 1 1726
16 Archie Wardell/Brian Wardell Slea Paddlers / Slea Paddlers MC2 S 1 1650
1 Ryan Hunt Forth MC1 U23 15 6600
2 Andrew Houston Pinkston Panthers MC1 U23 3 6175
3 Phillip Brown Hamble Sea Scouts MC1 V45 6 6000
3 Dave Williams Notts Uny MC1 V55 6 6000
5 Peter Goode HPPCC MC1 V55 4 5405
6 Andy Longstaff Duddon MC1 V50 3 5024
7 Jim Wallis Pinkston Panthers MC1 V40 3 4837
8 William Fotheringham Strathallen MC1 U18 2 4331
9 Nicholas Bennett Newcastle Uni MC1 S 2 3972
10 Daniel Leicester Newcastle Uni MC1 U23 2 3683
11 John Simpson Song of the paddle MC1 V50 2 2328
12 Raoul Chappell Seren Dwr MC1 U23 1 2006
13 Tom Barnard Paddlesport Racing CC MC1 V55 1 2000
13 Ross Pearton LVPC MC1 V60 1 2000
13 Paul Harwood Liverpool MC1 V40 1 2000
13 Nicky Cresser Nottingham KC MC1 V35 1 2000
13 Colin Smith Chester MC1 S 1 2000
13 Chris Blacker Southampton CC MC1 V35 1 2000
13 Andrew Chrowhurst Newcastle Uni MC1 U23 1 2000
13 Andrew Akhurst Hamble Sea Scouts MC1 V50 1 2000
21 Seb Tyerman Newcastle Uni MC1 U23 1 1972
22 George Oliver NKC MC1 V45 1 1927
23 Andrew Crowhurst Newcastle Uni MC1 U23 1 1906
24 Mike Brown Pinkston Panthers MC1 U23 1 1818
25 Derek Freeman PeakSup MC1 V45 1 1791
26 Jay Endean Newcastle Uni MC1 U23 1 1773
27 Andy Oughton Paddle Plus MC1 V60 1 1750
28 Deke Moran Saltwalk MC1 V35 1 1737
29 Glyn Smith Saltwalk MC1 V40 1 1704
30 Paul Anderson Strathallan MC1 V40 1 1673
31 Peter Halliwell Song of the Paddle MC1 V75 1 1670
32 Tom Hughes Peaksup MC1 S 1 1590
33 Tom Ironmonger Saltwalk MC1 S 1 1504
34 Stewart Pitt Pinkston Panthers MC1 V50 1 1386
35 Tom Randerson HPPCC MC1 V50 1 1286