Print

Current 2017-2018 Wavehopper Rankings

Posted in Rankings

Best 3
Pos Name Club Class Age Races Points
1 Judi Sheahan Rutland WK1 V65 5 75
1 Susan Templeton Itchen Valley CC WK1 V60 5 75
1 Sheila Worth Winchester & District CC WK1 V55 1 25
1 Julia Mietus NKC WK1 V55 1 25
1 Mandy Greenaway Pennine WK1 V50 1 25
1 Helen Garner Poole Harbour CC WK1 V50 1 25
1 Rachel Akhurst Hamble Sea Scouts WK1 V45 1 25
1 Marianna Champion NZ racers WK1 V35 1 25
1 Elizabeth Ayres NKC WK1 V35 1 25
1 Caroline Hibbert Independent WK1 V35 1 25
1 Kayley Barnes Newcastle Uni WK1 U23 1 25
2 Emma Scorror Newcastle Uni WK1 U23 1 24
1 Hope Edwards 78th Leicester WK1 U16 4 75
2 Victoria Longstaff Duddon WK1 U16 1 25
1 Izzy Thomas Hamble Sea Scouts WK1 U14 6 75
2 Rachel Jones Winchester & District CC WK1 U14 2 50
2 Lexi Brown Hamble Sea Scouts WK1 U14 2 50
4 Madison Stokes Viking CC WK1 U14 1 25
4 Lydia Fletcher Breakout WK1 U14 1 25
4 Imogen Thorndycraft-Park TVCC WK1 U14 1 25
4 Elizabeth Akhurst Hamble Sea Scouts WK1 U14 1 25
8 Corleigh Dodson Viking CC WK1 U14 1 24
1 Emily Rewcastle Paddle Plus WK1 U12 1 25
1 Briana Smith WK1 U12 1 25
1 Aicha Masrour Frome CC WK1 U12 1 25
1 Sienna Stokes Viking CC WK1 U10 1 25
1 Maddie Hobbs Frome CC WK1 U10 1 25
1 Elsa Montgomery Breakout WK1 U10 1 25
1 Amelia Lawrence Meridian WK1 U10 1 25
5 Maddie Creffield Frome CC WK1 U10 1 24
5 Arina Kontchakov Meridian WK1 U10 1 24
1 Kirsty Bentley Duddon WK1 S 3 75
2 Michelle Sanderson Duddon WK1 S 2 50
2 Eleanor Thraves NKC WK1 S 2 50
4 Jodie Barrell Leighton Buzzard WK1 S 1 25
4 Jodie Barker Reading CC WK1 S 1 25
4 Hilary Lawrence Meridian WK1 S 1 25
4 Ashwatha Price Poole Harbour CC WK1 S 1 25
1 Richard Davis Itchen Valley MK1 V75 1 25
1 James Richardson Rutland MK1 V70 4 75
1 Danny Dalrymple Itchen Valley CC MK1 V70 6 75
3 John Glavin Duddon MK1 V70 1 25
1 John Sherwen Duddon MK1 V65 1 25
1 Steve Swallow Salford Saling Group MK1 V60 3 75
1 Richard Sheahan Rutland MK1 V60 6 75
1 David Mackay Winchester & District CC MK1 V60 3 75
4 John Stoner Breakout MK1 V60 1 24
1 Roy Garriock Ribble MK1 V55 1 25
1 Ian Law Winchester & District CC MK1 V55 1 25
1 Scott Wilson Duddon MK1 V50 5 75
2 Selwyn Richards Poole Harbour Canoe Club MK1 V50 2 50
2 Malcolm Blowers Meridian MK1 V50 2 50
2 Alan Quinn Paddle Plus MK1 V50 2 50
5 Richard Taylor Poole Harbour CC MK1 V50 1 25
5 Graham Blakey HPPCC MK1 V50 1 25
5 Andrew Akhurst Hamble Sea Scouts MK1 V50 1 25
8 Paul Newman TVCC MK1 V50 1 24
8 Andy Jackson HPPCC MK1 V50 1 24
10 David Glendenning Greenstar Hexham MK1 V50 1 23
1 Mark Montgomery Breakout MK1 V45 4 75
2 Dave Gentle Westhoughton MK1 V45 2 49
3 Graham Jones Winchester & District CC MK1 V45 2 48
4 Marc Gutteridge Reading CC MK1 V45 2 47
5 Neil Ashcroft Bradford and Bingley MK1 V45 1 25
5 Gary Sturman Poole Harbour Cc MK1 V45 1 25
5 Dom Markham Rutland MK1 V45 1 25
5 Damon Grimsey Southampton Canoe Club MK1 V45 1 25
5 Ben Beachell Dyffryn Conwy MK1 V45 1 25
5 Andy Taylor TVCC MK1 V45 1 25
5 Andy Field Reading CC MK1 V45 1 25
12 Craig Robertson Reading CC MK1 V45 1 24
1 Jeremy Pole 78th Leicester MK1 V40 3 75
2 Wayne Penrose TVCC MK1 V40 1 25
1 Lee Bentley Duddon MK1 V35 3 75
2 Neil Smith MK1 V35 1 25
2 Martyn Price Poole Harbour CC MK1 V35 1 25
2 Chris Hibbert Independent MK1 V35 1 25
1 Brandon Wilson Duddon MK1 U23 2 50
2 Thomas Newman TVCC MK1 U23 1 25
2 Matthew Spinks NKC MK1 U23 1 25
2 Henry Taunton Hamble Sea Scouts MK1 U23 1 25
2 Aaron Campbell Newcastle Uni MK1 U23 1 25
1 Ryan Massey 78th Leicester MK1 U18 4 74
2 Thomas Richards Poole Harbour CC MK1 U18 2 50
3 Billy Lowe 78th Leicester MK1 U18 2 48
4 Snapper Woody NKC MK1 U18 1 25
4 Max Harper Banbury MK1 U18 1 25
4 Dan Grimsey Southampton Canoe Club MK1 U18 1 25
4 Aaron Lennard Hamble Sea Scouts MK1 U18 1 25
8 Wesley Ibe Poole Harbour CC MK1 U18 1 24
8 Luke Johnson Banbury MK1 U18 1 24
8 Alex Pole 78th Leicester MK1 U18 1 24
1 Owen Wilson Duddon MK1 U16 2 50
2 Toby Evans Hamble Sea Scouts MK1 U16 1 25
2 Kieran Lartey-Dancey Poole Harbour CC MK1 U16 1 25
2 Jolyean Timewell Duddon MK1 U16 1 25
2 Jacob Simpson The Sharks MK1 U16 1 25
2 George Urquart Banbury MK1 U16 1 25
2 Ethan Fletcher Breakout MK1 U16 1 25
2 Connor Proud TVCC MK1 U16 1 25
2 Alistair Brown Hamble Sea Scouts MK1 U16 1 25
10 Jannik Klarmann Duddon MK1 U16 1 24
10 Blake Mawson-Burren Pennine MK1 U16 1 24
12 Guy Byrd Banbury MK1 U16 1 23
1 Leon Tomlinson Pennine MK1 U14 3 75
2 Connor Bentley Duddon MK1 U14 4 74
3 Lenny Cann Hamble Sea Scouts MK1 U14 3 73
4 Charlie Bowley Hamble Sea Scouts MK1 U14 2 50
5 Phillip Smith Winchester & District CC MK1 U14 1 25
5 Luca Cano-Mole Shpperton And Tandridge Blades MK1 U14 1 25
5 Kieran Noonan  Duddon MK1 U14 1 25
5 Kieran Noonan Duddon MK1 U14 1 25
5 Jonty Binovec Hexham CC MK1 U14 1 25
10 Sam Liddy The Sharks MK1 U14 1 24
10 James Foster TVCC MK1 U14 1 24
12 Alex Aldred The Sharks MK1 U14 1 23
1 Ryan Bentley Duddon MK1 U12 6 75
1 Cameron Hance Hamble Sea Scouts MK1 U12 5 75
3 Jacob Law Winchester & District CC MK1 U12 4 73
4 Oliver Law Winchester & District CC MK1 U12 4 71
5 Jack Bradburn Hamble Sea Scouts MK1 U12 3 70
6 Alex Llewelyn Salisbury CC MK1 U12 2 50
7 Ronnie Westerby Poole Harbour CC MK1 U12 1 25
7 Luke Robinson Breakout MK1 U12 1 25
7 Lucas Montgomery breakout MK1 U12 1 25
7 Jan Mazur Duddon MK1 U12 1 25
7 Archie Lever NKC MK1 U12 1 25
12 Leon Foster TVCC MK1 U12 1 24
12 Josh Widdowson Breakout MK1 U12 1 24
12 Finlay Hampton Hamble Sea Scouts MK1 U12 1 24
12 Dylan Roberts Paddle Plus MK1 U12 1 24
12 Christopher Papgeorgiou Viking CC MK1 U12 1 24
17 Ollie Thompson Winchester & District CC MK1 U12 1 23
18 Sebastian Townsend Winchester & District CC MK1 U12 1 22
1 Daniel Noonan Duddon MK1 U10 2 50
2 Will Skinner Winchester & District CC MK1 U10 1 25
2 Tom Taylor-Moreton Breakout MK1 U10 1 25
2 Tom Brown Hamble Sea Scouts MK1 U10 1 25
1 David Cuddington NKC MK1 S 7 75
2 John Dyke Hamble Sea Scouts MK1 S 2 50
3 Ian Radcliffe NKC MK1 S 2 48
4 Steven Rose Liverpool MK1 S 1 25
4 Matthew Holmes Pennine MK1 S 1 25
4 Dan Robinson Reading CC MK1 S 1 25
7 Callum Longshaw NKC MK1 S 1 24